Bankalar `blockchain` ile para kazanma hedefine yaklayor

Please log in or register to like posts.
News


Teksas merkezli Tricon Energy Hindistanl Reliance Energy’den polimer almak istediinde, iki irkette Voltron denilen yeni bir blockchain sistemine girerek telefon konumalar, evrak trafii ve e-postalardan oluan allagelmi süreçten kaçnd.

ki irket dakikalar içerisinde sat artlarna ilikin müzakereleri tamamlad ve satn gerçeklemesi için ING ve HSBC bankalarndan teminat mektubunu temin etti. Söz konusu sat ilemi cuma günü tamamland.

Bu, gerçek ticaretin blockchain teknolojisi kullanmak üzere bankalarca gelitirilen para ve zaman tasarrufu yapacak yeni platformlar tarafndan gerçekletirilen ilk örneklerden biri oldu.

HSBC, Standard Chartered, Bank of China, Deutsche Bank, Societe Generale ve UBS ile dier birçok banka hz kazanmak, ilemleri kolaylatrmak ve yllk 16 trilyon dolarlk küresel ticarette riski azaltmak için söz konusu platformlara yöneliyor.

Yllarca süren gelitirme ve test döneminin ardndan bu sistemler üzerinden geçen ilk gerçek ilemler bankalarn sabrla finanse ettikleri yatrmlarndan para kazanmaya balama hedefine yaklatn iaret ediyor.

Ticaret finansman hala büyük ölçüde faks veya posta ile gönderilen konimento veya kredi mektubu gibi fiziksel evraklara dayal bulunuyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir