Dev proje karaya kyor! – Trkiye’nin bir numaral finans ve ekonomi portal uzmanpara.com.

Please log in or register to like posts.
News


12.07.2018 12:49

Son gncelleme : 12.07.2018 12:49

“Trk Akm” projesi olarak adlandrlan yeni Rus doalgaz hattnn, Krklareli Kyky`den Trk topraklarna girmesi iin start verildi. BOTA “Trk Akm”n, Karadeniz kys Kyky`den orlu/Misinli`ye tayacak 69 kilometrelik boru hatt iin ihale at. ED raporuna gre, BOTA`n ihale edecei iin proje bedeli yaklak 200 milyon TL.

” Türk Akm” projesi olarak adlandrlan yeni Rus doalgaz hattnn, Krklareli Kyköy’den Türk topraklarna girmesi için start verildi. BOTA “Türk Akm”n, Karadeniz kys Kyköy’den Çorlu/Misinli’ye tayacak 69 kilometrelik boru hatt için ihale açt. ÇED raporuna göre, BOTA’n ihale edecei iin proje bedeli yaklak 200 milyon TL.

http://uzmanpara.milliyet.com.tr/

69 KLOMETRELK BORU HATTI ÇN HALE

 

Habertürk’ün haberine göre Karadeniz’in altna döenen, yaklak 910 kilometre boru hatt ile Kyköy açklarna gelen “Türk Akm” doalgaz hatt, BOTA’n yapaca ihale ile Türk topraklarna girecek. BOTA’n geçtiimiz günlerde ilan ettii “Türk Akm Kara Ksm-1 Doal Gaz Boru Hatt” ihalesi 31 Temmuz 2018 tarihinde yaplacak. Söz konusu boru hatt ihalesiyle doalgaz Kyköy’den, Çorlu-Lüleburgaz hattnn orta mesafesindeki Misinli köyüne ulaacak. ÇED raporuna göre proje bedeli, yaklak 200 milyon TL olan doalgaz boru hatt 69 kilometre olacak.

http://uzmanpara.milliyet.com.tr/

EKONOMK GRD SALAYACAK

 

Söz konusu proje ile ilgili olarak hazrlanan ÇED raporunda, hattn Türkiye için önemi öyle vurguland: 

 

“Türk Akm Projesi, Rusya doalgaz rezervleriyle Türkiye’nin datm a arasnda dorudan bir balant oluturarak, Türkiye ile güney ve güneydou Avrupa için güvenilir enerji arz salayacak bir projedir. Bu projenin karadaki ilk bölümü olan Türk Akm Kara Ksm-1 projesi Rusya kysndan balayp, Türkiye kysna çkacak açk deniz boru hatt ile getirilen doalgazn ülkemizde mevcut doalgaz boru hattna balanmasn temin edecektir. Böylece ülkemizin stratejik öneminin artmas yannda, ekonomik girdi de salayacak bir projedir.”

 

Doalgaz borularnn döenmesi için yaklak 3 metre derinliinde 2 metre geniliinde kanal kazlacak. Doalgaz borularnn geçecei yaklak 20 metre geniliindeki bir hat kamulatrlacak.

 
12:3890.920

Deiim :  -0,41% |  -369,86
Al :  91.729  
nceki Kapan :  91.289  


En Yksek
92.466

En Dk
89.158Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir