hracatn ynetim kadrolar belli oldu

Please log in or register to like posts.
News


71 bin ihracatçy temsil eden Türkiye hracatçlar Meclisi’nin (TM) gerçekletirilen ilk Sektörler Konseyi toplantsnda, ihracata yön verecek Yönetim Kurulu ekillendi. 27 sektörün her birini temsilen bakanlarn oluturduu TM Sektörler Konseyi, 30 Haziran’daki Genel Kurul’un ardndan ilk toplantsn dün gerçekletirdi. TM’in yeni Bakan smail Gülle Bakanlnda toplanan konseyin ilk gündem maddesi, önümüzdeki 4 yl boyunca TM Yönetim Kurulu üyesi olarak ihracata yön verecek kadrolarn belirlenmesi oldu. TM Bakan smail Gülle, “Bugün itibariyle Yönetim Kurulumuzu belirledik. lk toplantmz da gerçekletirerek karar bekleyen önemli konular ele almaya baladk. Artk seçim bitti, çalma, icraat ortaya koyma zaman” dedi.

 

DAHA KATILIMCI BR YAPI KURACAIZ

 

Yeni dönemde daha katlmc bir yap kuracaklarn belirten Gülle öyle devam etti:

  

“TM’in seçim sürecinde de belirttiim gibi, ihracata yön verecek konularda Yönetim Kurulu’nun karar vermesi ekli bir zorunluluk. Sektörlerimizin tamamn bu anlamda kapsayan Sektörler Konseyimizin çok daha aktif çalmasn salayacaz. TM’in muhtelif illerde, muhtelif sektörlerde 400’ün üzerinde delegesi var, delegelerimize her zaman daha yakn olacaz. Onlar dinleyecek, önerilerini dikkate alacaz. Bu sayede çok daha baarl olacamza yürekten inanyorum” dedi.

 

HRACATTA 170 MLYAR DOLARI AARIZ

 

Yeni TM yönetiminin Türkiye’ye ve ihracatçya hayrl olmasn dileyen Gülle, “hracatmza hayrl olsun. hracatmz 500 milyar dolar bandna eritirmek hepimizin ortak görevi, tüm çalmalarmz bu çerçevede ekillendiriyoruz. Bata Sayn Cumhurbakanmz ve Ticaret Bakanmz olmak üzere, en ksa sürede Hükümet yetkililerimizi ziyaret edeceiz, projelerimizi anlatacak, destek arayacaz. Bu yl 170 milyar dolar aacamza inanyoruz, sonraki yllarda her yl rekorlar krarak yolumuza devam etmeye kararlyz” dedi.

   

TM’in yeni Yönetim Kurulu u isimlerden oluuyor:

 

smail GÜLLE – Bakan

brahim PEKTA – Çelik Sektörü

Mustafa ENOCAK – Deri ve Deri Mamulleri Sektörü

Fatih Kemal EBÇLOLU – Elektrik ve Elektronik Sektörü

lyas Edip SEVNÇ – Fndk ve Mamulleri Sektörü
Melisa TOKGÖZ MUTLU – Meyve Sebze Mamulleri Sektörü

Zeki KIVANÇ – Tekstil ve Hammaddeleri Sektörü

Davut ER – Zeytin ve Zeytinya Sektörü

Kutlu KARAVELOLU – Makine ve Aksamlar Sektörü

Salih Zeki POYRAZ – klimlendirme Sanayii Sektörü

Salahattin KAPLAN – Hal Sektörü

Baaran BAYRAK – Gemi, Yat ve Hizmetleri Sektörü

Orhan SABUNCU – Otomotiv Endüstrisi Sektörü 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir