İkimizin Yerine 44. Bölüm Özeti 21 Ekim Dadisa Sugna’ya İzin Verir

Please log in or register to like posts.
News


İkimizin Yerine 44. bölümü ile 21 Ekim pazar günü yeni bölümü ile izleyicisi karşısında olacak. İkimizin Yerine44. bölüde Dadisa Sugna‘nın sofrada yemek yemesine izin verir. İşte İkimizin Yerine 21 Ekim Özeti

İkimizin Yerine 44. Bölüm Özeti

Badi, çocuklar ve Sugna pazara gider. Sugna dâhil hepsi pazarda çok eğlenir hatta kahkaha bile atarlar. Badi, Sugna’nın normal davranışını görmekten mutludur. Çocuklar pazarda dans eden bazı kadınlar görür. Sugna onlara katılmak ister ama kendini durdurur. Jagdiş Anandi’ye mücevher almak için onu mağazaya götürür. Sugna Pratap‘ı hatırlar ve kendini kötü hisseder. Bilezik mağazasında durur ve bileziklere uzun süre bakar. Satıcı, dul olduğu için bilezik alamayacağını yüzüne vurur. Sugna bundan hoşlanmaz ve ayrılır.

Badi ve çocuklar onun peşinden gelir. Sugna, onları beklemeden eve döner. Bairon ve Dadisa sohbet ediyor. Çocuklar ve Badi birkaç dakika sonra gelir. Dadisa, Sugna’nın neden yalnız döndüğünü sorar. Badi bir bahane bulur ve durumu yönetir. Anandi Gehna’ya gelir ve ona odasına asması için kutsal bir resim hediye eder. Onlar bebekle ilgili sohbet ederler. Dadisa Sumitra’ya gider ve biraz para verir. Dadisa bir sonraki kasaba gezisine Bairon‘la gitmesini ve parayı mabetteki muhtaçlara yiyecek ve s. bağışlamasını söyler. Badi Sugna’ya gelir ve pazarda duyduğu laf için onu teselli eder.

Milletin yorumlarından etkilenmeyi bırakmasını söyler. Sugna ağlar ve Pratap‘ın ölümü için neden herkes beni küçümsüyor, dul kaldıysam benim suçum ne diye sorar. Badi, insanların her zaman yorum yapacak bir şey bulacağını söyler. Yani sen kendini değiştirmek ve daha cesur olmak zorundasın der. Emin ol senin hayatını daha iyi hale getirmeye çalışacağım der

İkimizin Yerine 44. Bölüm özetinde Badi herkesi şarkı bulmaca oynamaya ikna eder. Dadisa hiç havasında olmadığını ve odasında oturup izleyeceğini söyler. Herkes oynarken Dadisa oyunu odasından izler. Jagdiş, bir şarkı bulmakta sıkışınca, Dadisa odasından Jagdiş‘e ipucu verir. Herkes mutludur. Gece, Bairon ​​ve eşi odada konuşuyorlar. Badi‘nin eve getirdiği tüm değişimlerden bahsederler ve Dadisa’nın Sugna‘yla ilgili kararını değiştirmesini umut ederler.

Diğer taraftan, Badi Dadisa‘yla konuşur. Onun yöntemlerinin ne kadar acımasız olduğunu görmesini söyler. Dadisa‘ya akıl yürütmeye çalışır. Çocuklarını mutlu et, böylece sen bir gün gittiğinde seni sevgiyle hatırlarlar der. Dadisa pek ikna olmaz, ama Badi anneleri olarak çocuklarını düşünüp, karar vermesini söyler. Dadisa‘ya Sugna’yı eve geri alacak mısın diye sorar. Badi Dadisa‘yı tüm bunları düşünmesi için yalnız bırakır.

Dadisa, Badi‘nin çocuklarını mutlu etmekle ilgili söylediklerini düşünür. Herkesin ona akıl vermesine sinirlenir. Çocuklarımı nasıl mutlu edeceğimi ben bilirim diye düşünür. Sabah, herkes dua ediyor. Sugna dua odasının dışında durur. Badi, Sugna‘ya  gider ve dua tepsisindeki mumun ateşinden yüzüne sıvazlaması için ısrar eder. Sugna tereddüt eder. Dadisa‘ya bakar ve Dadisa başını sallayarak onay verir. Bairon ve Sumitra çok memnun olur. Mutfakta Anandi, Sugna da yemek pişire bilir mi diye sorar. Sumitra henüz emin olmadığını söyler. Erkekler bazı işlere başlarlar.

İkimizin Yerine 21 Ekim Özeti Devam Ediyor

Badi, Dadisa‘nın en iyi biber turşusu yaptığını hatırlar. Dadisa‘yı benim için turşu yap diye zorlar. Dadisa kabul eder. Dadisa turşu yaparken, Gehna, Anandi, Sumitra ve Badi ona yardım eder. Sugna elbise kurutmak için terasa gelir. Oradaki kadınları görür ve kötü hisseder. Badi Sugna’yı da onlarla oturmaya ve yardım etmeye zorlar. Sugna, kararsız kalarak onlarla oturur. Sugna Dadisa‘nın malzemeleri doğru hatırlamasına yardımcı olur. Dadisa Sugna’ya kötü bir şey söylemiyor. Badi Dadisa‘ya aptalca bir şey söyler ve onu yüksek sesle güldürür. Diğer tüm kadınlar ona memnun bir şekilde bakar. Badi Sumitra ile konuşur ve kaynanasıyla daha samimi olmasını ister. Sumitra deneyeceğini söyler.

Dadisa ve Badi tapınağa gitmeye hazırlanırken, Sarpanç (konseyin başkanı) ve eşi gelir. Dadisa ve ailesini kızının düğününe davet eder. Dadisa katılamayacağını söyler. Basant ve ya Bairon‘u gönderirim der. Sarpanç içeri girerken Sugna‘yı görür ve yüzünü yere tutar. Herkes Sugna’nın uğursuz olarak kabul edilmesine üzülür. Dadisa, kibarca Sugna’ya akşam yemeğini hazırlamasını söyler. Dadisa daha sonra Sarpanç‘ın davetini reddeder. Sugna dul olduğu için gelemiyor ve o olmadan biz de katılamayız der. Sarpanç gider. Dadisa ve Badi, tapınağa gitmekten vazgeçer.

İkimizin Yerine 21 Ekim Özetinde  Anandi Badi‘ye dullar hakkında sorular sorarken herkes tek tek oradan gider. Badi, bu kuralları eğitimsiz insanların icat ettiğini ve çocukların özgür olmaları için eğitim almaları gerektiğini söyler. Anandi her gün ders çalıştığını söyler. Dadisa odasında yalnızdır. Dadisa, her zaman Phuli‘ye uğursuz dediğini ve ona hep sert sözler söylediğini hatırlar. Sonra, Phuli’nin durumunda Sugna’yı düşünür. O, pişmandır ve ağlar. Anandi akşam yemeği için Jagdiş‘i aramaya gelir ama Jagdiş yatakta yatıyordur. Anandi Jagdiş‘in ayakkabısını çıkarmadığını görünce onunla kriket maçıyla ilgili konuşur.

Ayakkabılarını çıkarmak ister ama Jagdiş izin vermez. Jagdiş, öğretmenin kendi işlerinizi kendiniz yapın dediğini söyler. Anandi ödevlerini yapar ve sonra akşam yemeğine giderler. Badi, Dadisa‘yı sabırsızlıkla bekler ve sonra kalkıp Sugna’ya gitmek ister. Dadisa Sugna‘ya gitmene gerek yok, Sugna burada bizimle yiyecek der. Herkes buna hayret eder ve sevinir.

İkimizin Yerine 21 Ekim Fragmanı

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir