İkimizin Yerine 73. Bölüm Özeti 19 Kasım Sumitra Dadisa’ya Dersini Verir

Please log in or register to like posts.
News


Kanal 7 ekranlarında izleyicisini büyülemeye devam eden İkimizin Yerine dizisinin 73. bölümü 19 Kasım pazartesi günü izleyicisi karşısında olacak. İkimizin Yerine  dizisinin 18 kasım pazartesi günü ekranlara gelecek bölümde Sumitra sonunda Dadisa’dan intikamını alacak ve Dadisa’ya bağıracak.

İkimizin Yerine 73. Bölüm Özeti

Madan, heyecanla Radha’yı beklerken Radha eve çok sevinçli gelir. Madan onu kutlar ve bir altın kolye hediye eder. Radha tatlı yer ve Madan‘a da yedirir. Madan, eşinin yemek yemesine sevinir. Radha’nın grevini kimin kırdığını ve neden böyle mutlu olduğunu merak eder. Şiyam ve Sugna, Radha’nın Sugna’yı kabul etmesini sevinerek anlatırlar. Dadisa ve gelinleri sevinir.

Dadisa, Sumitra’ya, Radha’ya hediye yollamasını söyler. Şiyam, babam Sugna’yı kabul etmeden böyle bir şey yapma der. Sumitra, tatlıları Makhan ile yollar. Makhan, Dadisa adına Madan’ın evine tatlı getirir. Radha’yı kutlar ve tatlıyı sunar. Madan onu göndermeye çalışırken Radha tatlıları kabul eder. Dadisa’ya teşekkür etmesini ister. Madan eşine bağırır. Şiyam ile buluştuğunu biliyorum, o yüzden bu kadar mutlusun der.

Radha bunu kabul eder. Radha ve eltisi Madan’ı yumuşatmaya çalışır. Tauji eşini susturur. Madan da Radha‘yı dinlemez. Radha, Şiyam’ı affedene kadar mutlu olmayacağım, ben Sugna’yı gelinim olarak kabul ettim sıra sende der. Tauji, bu ailemizi bölmek için Dadisa’nın planı diyerek Madan’ı kışkırtır. Gece, Jagdiş sınav kâğıtlarındaki soruları araştırır.

Anandi’nin onu hileden vazgeçirmek istediğini duyar gibi olur, etrafına bakar ama kimseyi bulamaz. Kararsız kalır ve bu konuyu Anandi’yle konuşmaya karar verir. Aşağı iner ve Bilaharia’daki( Anandi‘nin köyü) postaneyi arar. Jagdiş, postacıdan Anandi’yi telefona çağırmasını ister. Postacı, gece gece uykusunu böldüğü için Jagdiş’e bağırır.

Sabah aramasını söyleyip kapatır. Dadisa kimi aradığını sorar. Jagdiş Anandi’yi aradığını söyleyip gider. Dadisa kızar. Sabah Basant ve kadınlar Anandi’yi aramaya gelirler. Hepsi telefonun kapandığını görür. Dadisa, Jagdiş eşiyle konuşmasın diye telefonu kapattım der. Basant korkarak gider. Bago, Kazan‘a, ayı geçirecek kadar paramız yok, tefeciye nasıl ödeme yapacağız der.

İkimizin Yerine 73. Bölümde Kazan, yarası yüzünden çalışamadığı için çaresizdir. Bago, ihtiyaçlarımız onurdan çok daha büyük ben çalışırım diye Kazan‘ı ikna eder. Anandi bütün bunları görüp dua eder. Ertesi gün Bago, iş arar, fakat kimse Kazan‘ın karısını işe almaz. Çiftçiler arasında Kazan‘a saygı duyulduğu için, onu geri çevirirler. Bago eve mutsuz gelir.

Kazan, evi ve köyü terk edip başka bir yerde hayat kurmamız gerek der. Bago isteksizce kabul eder ve ertesi sabah yola çıkarız der. Gece, evdeki mutlu anılarını hatırlayıp ağlarlar. Sabah, Govind ve Krişna, Kazan’lara gelip vedalaşırlar. Bago bir şey hatırlar ve eve koşar. Kızının ilk halhalını bulur ve onun çocukluğunu hatırlar.

Üçü de köylülere veda ederler. Jagdiş‘in sınavları iyi gidiyor. Sınav kağıdı için Sunder‘e teşekkür eder. Sunder ona ertesi günün sorularını da verir ve Jagdiş‘i film izlemeye götürmek ister ve Jagdiş‘i gitmeye ikna eder. Madan ve Tauji, Sarpanç hariç tüm konsey üyelerini eve götürür ve onları Mahavir’i konseye dahil etmek için ikna etmeye çalışır.

İkimizin Yerine 19 Kasım Özetinde

Üyeler bunu düşünmek için zaman isterler. Radha bu sohbeti dinleyip üzülür. Hepsi gittikten sonra, Radha yine Madan’ı öfkesinden vazgeçirmeye çalışır. Madan kabul etmez. Radha, Sugna güzel bir kız diyerek kabul etmesi için yalvarır. Madan, Sugna ve ailesini asla kabul etmeyeceğini söyleyip gider.

Sunder Jagdiş’i 18+ bir filme getirir. Bekçi onları içeri almaz. Sunder, Jagdiş’ten para alıp bekçiye rüşvet verir. Anandi ve ailesi yeni bir şehre gider. Kazan, inşaat işi için müteahhitlere yalvarır, ama Kazan’ın sağlığını görerek kabul etmezler. Bago müteahhitle konuşur Kazan‘ın yerine işe girer. Anandi de çalışmak ister ama ailesi onu durdurur.

Onlara küçük bir kulübe verilir. Anandi eski ihtişamlı hayatını hatırlar ve ailesi için kötü olur. Sinemadan dönerken, Sunder Jagdiş‘e filmin sansürlü kısımlarını ballandırarak anlatır. Jagdiş iğrenir ve beğenmediğini söyler. Anandi, bu tür film izlediğimi öğrenirse ne der diye korkar. Sunder, Anandi yokken özgürlüğünün tadını çıkar der ama Jagdiş, Anandi‘yi geri getireceğini söyler.

Basant arabayla otobüs durağına giderken, Jagdiş’i görüp durur. Sunder kaçar. Basant Jagdiş’i yakalar ve onu sorgular. Jagdiş cevap vermez. Basant onu eve götürür. Evdekiler, Jagdiş geç kaldığı için endişelidir. Makhan, Jagdiş‘in arkadaşı da evde değil der. Dadisa, Jagdiş’i şımarttığı için Anandi’yi lanetler. O sırada Basant Jagdiş‘i getirir ve herkese onu köyün dış civarında dolaşırken bulduğunu söyler. Dadisa çok kızar. Yine Anandi‘yi lanetler ve bunları o öğretti der. Sumitra’yla alay eder. Sumitra öfkeyle Jagdiş’e koşar.

Onu sağlı sollu tokatlayarak, Anandi sana yalan söylemeyi, okuldan kaçıp sokaklarda dolaşmayı mı öğretti der. Jagdiş’i her zaman Anandi‘ye acı çektirip sonunda evin dışına atılmasından suçlar. Dadisa Sumitra’yı susturmak ister yine Anandi’yi lanetler. Sumitra, Dadisa’ya yeter diye bağırır. Herkes Sumitra’ya şokla bakar. Sumitra Dadisa’ya, Anandi’yi lanetlemeyi bırakmasını söyler. O her zaman masumdu ve sen onu sebepsiz yere gönderdin der.

İkimizin Yerine 19 Kasım özetinde Dadisa Sumitra‘ya bağırır ama o, senin sürekli Anandi’ye suçsuz yere işkence ettiğini izledim ama yetti artık der. Ben Anandi’nin annesiyim ve onunla ilgili kötü şeyler söyleyen kimseye dayanamam deyip içeri girer. Dadisa Sumitra’nın davranışına şok olur. Bairon ile bir kez konuşup her şeye tek seferde karar vereceğini söyler.

Dadisa gider. Sugna, Jagdiş’e sürekli hata yaptığı için bağırır. Şiyam, Sugna’yı durdurur ve Jagdiş’i içeri alır. Gece, Bago kızını bile tam doyuramadığı için ağlar. Kazan ve Bago, birbirini teselli eder.

Gehna Sumitra’nın odasına gelir. Sumitra ağlıyor ve korkudan titriyor. Sumitra, şimdi ne olacağından çok korktuğunu söyler. Hiçbir şey için Dadisa’yla konuşmadım ve şimdi ne yapacağını bilmiyorum der. Gehna, sen bir insansın ve bir gün konuşmak zorundaydın der. Gehna, onu tamamen desteklediğini ve şimdi güçlü olup Dadisa’ya eğilmemesini söyler. Radha ve eltisi gizlice Şiyam‘ı arar. Şiyam annesine, gergin olduğu için direk meseleyi sorar.

Radha konsey meselesini anlatacakken Madan‘ı görür. Radha Şiyam‘ı yarın tapınakta buluşmaya çağırıp telefonu kapatır. Madan Şiyam’ı aradığı için ona bağırır. Telefonu duvara fırlatıp öfkeyle gider. Sabah, Jagdiş aç-acına okula gider. Sumitra, Dadisa‘ya çay getirir, ama Dadisa onu kovar. Dadisa Sugna’ya çay yapmasını ister. Okulda Jagdiş üzgündür. Sunder gelir. Jagdiş kaçtığı için ona bağırır. Sunder, seni benimle görüp azarlamasınlar diye kaçtım der.

Jagdiş‘i ailesine karşı kışkırtır. Sunder, Jagdiş’e birkaç çıplak kadın dergisi gösterir. Jagdiş iğrenir. Zil çalınca Sunder, aceleyle dergiyi Jagdiş’in çantasına koyar.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir