İmparatoriçe Ki 6. Bölüm Özeti 12 Kasım Fragmanı

Please log in or register to like posts.
News


İmparatoriçe Ki dizisinde Sunyang, zekice bir planla Togon’u saraya sokmak için harekete geçmiştir. Önce Togon bir tabuta konur ardından tuzla kaplanır ve içine çok kötü kokular dökülür. Sunyang kendisini içeri sokacak kişinin Yom Byuns olacağını düşünerek onun yanına gider. Yom Byuns Togon’un cesedini görünce onu hemen El Temur’a göstermeyi düşünür. Bu sırada El Temur Koryo Kralı Wang Yu yu sorguya çekiyordur. Artık Koryo Yuan’ın bir parçası olacaktır. Wang Yu Koryo halkını cezalandırmamasını isterken kendisinin öldürülmesini ister. Bu sırada Yom Byuns büyük bir gürültüyle içeriye girer. İmparatoriçe Ki 6. Bölüm Özeti başlıyor. 

Yom Byuns Togon’un cesedini getirdiğini söyleyince herkes şoka girer. Sunyang da bağlanarak cesedin yanına getirilmiştir. Sunyang Togon’un ölmediğini söyleyince Togon yattığı yerden fırlamış ve etraftakiler hayalet görmüş gibi korkmuşlardır. Togon kendisini öldürmek isteyenleri söylemek üzereyken bayılır. Wang Yo ise Sunyang’ı sağ görmekten çok mutludur ve ona sarılır. Togon odasında yatarken bir türlü uyandırılamaz. El Temur, Togon uyanana kadar başında Komutan Bayan’ın kalmasını ister. El Temur gidince Komutan Bayan Togon dan kalkmasını ister. Togon kalkınca ona diğer veliaht prensin öldüğünü söyler. Yani yeni imparator kendisidir. 

Komutan Bayan, Togon’a bazı şeyler söyler. Herkes Togon’u kimin öldürmeye çalıştığını merak ederken Togon, beni Koryo nun askerleri öldürmeye çalıştı der. Sunyang ona yalanından dolayı bağırmaya başlar. Togon El Temur ile başbaşa kalınca onun önünde diz çöker ve tahtı istemediğini söyler. Aslında bunları Komutan Bayan öğretmiştir. Togon önce saf gibi gözüküp hayatını kurtaracak sonra da imparator olduktan sonra intikamını alacaktır. El Temur da yemi yutmuştur. Sunyang ve Wang yu esir edilmiştir. Sunyang babasının esir olduğu yere atılmıştır. Babası onu tanıyamaz. Sunyang yüzüğü eline verince kızının geldiğini anlar. Onun eline işaretlerle yazı yazar. Annesini koruyamadığını şimdi de kızını koruyamadığını yazarak özür diler. Ardından hayata gözlerini yumar. Sunyang göz yaşlarına boğulur. 

Wang Yu ve Sunyang bir çok cariye kadınla birlikte Yuan topraklarına doğru yola çıkmışlardır. Yolda kadınlara eziyet eden Tankişi Wang Yu nun tepkisini çeker. Tankişi Wang YU yu ayağından yaralar. Wang Ko onu durdurur ve El Temur’un kızacağını söyler. Sunyang Wang Yu yu bir sedyeye yatırır ve ipe bağlar. Onu bu şekilde taşımaya başlar. Togon Yuan’a gelince tahta çıkması istenir. Togon saf saf hareketlerle tahta oturur. El Temur onun kızı Tanashiri ile evlenmesini ister. Togon şartsız kabul eder. Tankişi Sunyang’ın bayan gibi koktuğunu söylemektedir. Togon kendisiyle evlendirilmek istenen Tanashiri ile karşılaşır. Tankişi mola verince Sunyang Wang yu ya su vermeye çalışıyor ancak Yom Byuns ona engel olmaya çalışır. 

İmparatoriçe Ki 6. Bölüm Fragmanı

Henüz yayınlanmadı

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir