Kimse Bilmez Ne Zaman Final Yapacak? Kaç Bölüm Yayınlanacak?

Please log in or register to like posts.
News


Kimse Bilmez dizisinin ilk bölümü 11 haziran salı günü izledik; ancak izleyiciye sinema tadında oldukça güzel bir bölüm izleten Kimse Bilmez dizisi yapımcısı Baba Yapım ne yazık ki reytinglerde beklediğini bulamadı.

Kimse Bilmez dizisinin beklediği reytingleri alamamasında en büyük engel ise Türkiye’nin kenetlendiği İzlanda Türkiye 2020 Avrupa Şampiyonası Eleme Grubu Maçı oldu. Türkiye İzlanda maçı 19 reyting gibi çok yüksek bir reyting alınca Kimse Bilmez dizisine izleyici kalmadı adeta; ancak maçı değilde Kimse Bilmez dizisini izleyen bir çok izleyici ise Kimse Bilmez dizisine sosyal medyadan övgüler yağdırdı.

Bu sezon kanallar da çok az yaz dizisi var. Yaz ayı boyunca toplamda 8 dizi ekranlarda olacak. Bunlardan sadece 5 tanesi yeni dizi olurken Tek Yürek, Leke ve Erkenci Kuş gibi diziler ise 2018 2019 sezonundan devam eden projeler oldu. Kanallar sanki anlaşmış gibi yeni dizileri hep farklı günlere koydular ve yeni diziler bir birlerine rakip olmadı.

Önümüzde ki haftalarda Kimse Bilmez dizisinin tek rakibi Star TV’nin Leke dizisi olacak. Görüldüğü üzere Kimse Bilmez dizisi daha ilk bölümden Leke dizisini geçti. Bence Kimse Bilmez dizisi ilerleyen bölümlerde 5 reyting üzerine çıkarak Leke dizisine fark atacak potansiyelde bir dizi.

Kimse Bilmez dizisi Kertenkele’ye Benzetildi

Kimse Bilmez dizisinde çokça “Ali Hoca” ifadesi kullanıldı. Daha önce yine “Ziya Hoca” repliği Kertenkele dizisi ünlenmişti. Senaryoları tam olarak Kertenkele ile uyuşmasa da Kimse Bilmez dizisinin ilk bölümünde çokça Kertenkele enstantanesine rastladık.

Kimse Bilmez dizisine gelen bir eleştiri de dizinin senaryosunun ortaya karışık olmasıydı. Yani romantik bir dizi mi yoksa aksiyon dizisi mi anlayamadık. İki tipten de bol bol sahne vardı. Ali hocanın abartılmış dövüş sahneleri bir çok izleyiciyi ve beni çok cezbetmedi. Diğer taraftan Engin Hepileri’yi de Uygar karakteri ile ilk defa kötü bir rolde izliyoruz. Bu durumda biraz garibime gitmedi değil.

Kimse Bilmez Kaç Bölüm Yayınlanacak?

Yaz dizileri genelde kanallar ile 13 bölümlük bir sözleşme yapıyor. Bunun nedeni ise yaz aylarının toplamda 13 hafta olması sonrasında ise yeni sezon başlıyor. Muhtemelen Kimse Bilmez dizisi yapımcısı Baba Yapım ile Atv arasında da 13 bölümlük bir sözleşme yapılmış ve çekimler buna göre başlamıştır. Eğer Kimse Bilmez dizisi ilk 10 bölümde yani ağustos ayı ortasına kadar aldığı reytinglerde Atv’ye 2019 2020 yeni sezonunda da devam edebileceğini ispat ederse Atv ile Baba Yapı arasında yeninden yeni sezon sözleşmesi yapılabilir.

Bence Kimse Bilmez dizisi yaz aylarında Atv’nin beklediği reytingleri verebilecek nitelikle başarılı bir dizi özellikle senaryosu ve oyuncu kadrosu başarılı olacağının ispatı ama ne yazık ki 2019 2020 yeni sezonunda Kimse Bilmez dizisinin çok önemli rakipleri olacak. Bu haliyle bana sezon içi için çok da yeterli gelmedi; ancak bence 2019 2020 yeni sezonu için şans verilebilir en azından kasım ayı sonuna kadar

Kimse Bilmez Ne Zaman Final Yapacak?

Kimse Bilmez dizisinin finali ile ilgili kesin bir şey yok. Dizinin senaristi Hakan Kandal’ın yeteneğine de bağlı biraz bu. Zira planlama da Kimse Bilmez dizisi 13 bölüm olarak planlanmıştı. Dizi çok iyi reytingler alacağını gösterdi. Kimse Bilmez dizisinin reyting sıkıntısı çekmeyeceği belli ama senaryo bakalım koca bir yeni sezon için hazırlanabilecek mi? Bunu  da bekleyip göreceğiz

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir