Kralın Kızı Oyuncu Kadrosu ve Karakterleri

Please log in or register to like posts.
News


İmparatoriçe Ki dizisinden sonra hangi dizinin yayınlanacağı merak konusuydu. Trt 1 ekranlarında yayınlanan ve bence muhteşem sayılan İmparatoriçe Ki dizisinin 14 ocakta sona ermesi izleyicilerin dikkatini yeni diziye çekti. İzleyiciler İmparatoriçe Ki dizisinden sonra en az onun kadar güçlü ve heyecan verici bir dizinin yayınlanmasını istiyorlar.

Kore dizilerinde çıtayı oldukça yükselten TRT 1 yeni bir Kore dizisine daha imza atmayı düşünüyor. 14 Ocak Pazartesi günü final yapacak olan İmparatoriçe Ki dizisinin ardından orijinal ismi King’s Daughter, Soo Baek Hyang olan KRALIN KIZI isimli Kore dizisi salı gününden itibaren yayınlanmaya devam edecek. Yönetmenliğini Lee Sang-Yeob ve Choi Joon- Bae’nin yaptığı dizide birbirinden ünlü oyuncular yer alıyor. Dizi tarihi, romantik ve ve dram türünde.

Kralın Kızı Ne Zaman Başlayacak Kaç Bölüm Olacak

Toplam 108 bölümden oluşan Kral’ın Kızı dizisi ülkesinde 30 dakika bir bölüm olarak yayınlanmış. Ülkemizde ise 1 saatlik bölümler halinde yayınlanacak ve toplam 54 bölüm yayınlanacak. Kral’ın Kızı dizisi 15 Şubat Salı günü yayınlanmaya başlayacak ve 29 Mart Cuma günü 54. Bölümü ile final yapacak.

Kralın Kızı Konusu

Dizide Solnan,  annesi Chaehwa, üvey babası Kuchon ve kız kardeşi Solhi ile birlikte mutlu bir yaşam sürdürmektedir. Solnan Kral Moo Yung’un kızı olduğunu bilmiyordur. Bir gün ailesi ve köylüler Prens Jimnu tarafından öldürülür. Babası ağır yaralıdır. İki kız kaçarlar. Annesi ölüm döşeğindeyken Solhi’ye yanlışlıkla ablasının kralın kızı olduğunu söylemişti. Solhi bunu fırsat bilerek ablası Solnan’ı yarı yolda bırakarak saraya ulaşmış ve kendisinin Solnan olduğunu söyleyerek prenses unvanını almıştır.

Kral Moo Yung ise bir kızı olduğunu Solhi geldikten sonra öğrenmiştir. Moo Yung da kendi oğlu Myong ile eski kralın oğlu Jinmu’nun yerlerini küçükken değiştirmiştir. Yani anlayacağınız prens de prenses de sahtedir. Sahte ve gerçek prens ve prenseslerin gerçekleri öğrenene kadar yaşadıkları olayları konu alan dizi Kral’ın Kızı hafta içi hergün 17.45 de yayınlanacak.

Kralın Kızı Oyuncuları

Solnan (Seo Hyun-Jin)

Kralın Kızı dizisinde Solnan karakterini oynayacak olan Seo Hyun-Jin 27 Şubat 1985 yılında Güney Kore de dünyaya gelmiştir. Oyuncu ve şarkıcı olan Seo Hyun 34 yaşındadır. Dongduk Üniversitesi Pratik Müzik Bölümü’nden mezun olmuştur. 1,67 cm boyunda 45 kg ağırlığındadır. SM Entertainment’in eski grubu olan “M.I.L.K”in eski solistidir. Kendisinden küçük bir de erkek kardeşi vardır. Birçok dizi ve filmde rol alan başarılı oyuncunun çok sayıda ödülü vardır.

Dizide Solnan kendisinin kralın kızı olduğunu bilmeden sakin bir köy hayatı sürmektedir. Ailesi Prens Jimnu tarafından öldürülür. Kardeşi Solhi tarafından ihanete uğrar. Ancak bu onun Veliaht Prens Myung ile tanışmasına sebeb olur. İkili birbirlerine aşık olurlar. 

Solhi (Seo Woo)

Kralın Kızı dizisinde Solhi karakterini oynayacak olan Seo Woo 7 Temmuz 1985 yılında Güney Kore de Kim Moon-Joo ismiyle doğdu. Konkuk Üniversitesinde eğitimini tamamlayan Seo Woo, 8 yıl boyunca geleneksel Kore dans dersleri, paten ve keman dersleri aldı. Çok sayıda dizi ve filmde rol aldı. 2008 yılında En İyi Kadın ödülü almıştır. 1.62 cm boyundaki oyuncu ailesindeki 3 kız çocuğunun en küçüğüdür.

Dizide Solhi, Solnan’ın kız kardeşidir. Gözü hep yükseklerde olduğu için ablasını da kandırarak prenses olmuştur. 

Prens Jimnu (Jeon Tae-Soo)

Kralın Kızı dizisinde Jimnu karakterini oynayacak olan Jeon Tae Soo 2 Mart 1984 yılında Güney Kore de dünyaya geldi. Ünlü Aktrist Ha Ji Won’un erkek kardeşi olan oyuncu 21 Ocak 2018 yılında daha 34 yaşındayken öldü. Ölüm nedeni açıklanmayan oyuncunun son zamanlarda depresyon tedavisi gördüğü söyleniyordu. Oyuncunun dizi ve filmleri yer alıyor.

Dizide Jimnu; Kadınlara ilgisi vardır. Babasını Kral Yung’un öldürdüğünü düşünüyordu ve bu yüzden Solnan ve bütün ailesini öldürmek için harekete geçmişti. 

 Myong (Jo Hyun-Jae)

Kralın Kızı dizisinde Myong rolünü oynayacak olan Jo Hyun Jae 9 Mayıs 1980 yılında Güney Kore de doğdu. 39 yaşındaki oyuncu 180 cm ve 70 kg ağırlığındadır. Myungji Üniversitesi, Dankook Üniversitesi Tiyatro ve Sinema Bölümü’nden mezun olmuştur. 24 Mart 2018 tarihinde evlenen yakışıklı oyuncunun çok sayıda dizi ve filmleri vardır. Ayrıca Yıldız Ödüllerinin sahibidir. 

Dizide Myong; Aslında ölen kralın oğludur. Jimnu ile küçük yaşta yerleri değiştirilen Myong, Solnan ile tanışmıştır. Ülkesi herşeyin başında yer almaktadır. Hayatı sürekli sıkıntılar ve entrikalarla geçecektir.

Kralın Kızı Tanıtım

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir