KUR Genel Mdr Uzunkaya: Teviklerden istifade etme oran yzde 46,7

Please log in or register to like posts.
News


Türkiye Kurumu (KUR) Genel Müdürü Cafer Uzunkaya, Krehir l stihdam ve Mesleki Eitim Kurulu  Toplants’nda, her yl Türkiye’nin, Avrupa’nn ve dünyann en büyük i gücü  piyasas aratrmasn yaptklarn, amaçlarnn 89 bin 324 i yerinde iverenin  isteklerini ölçmek ve politikalarn ona göre sürdürmek olduunu söyledi.

Aratrma sonuçlarna göre Krehir ve Türkiye genelinde atlacak  admlar deerlendirdiklerini belirten Uzunkaya, öyle devam etti:

“(stihdamla ilgili yatrm yapacam) düüncesinde 2019 ylnda  Türkiye ortalamas yüzde 18,8’di. Krehir’de bu rakam yüzde 23,3 olarak  belirlendi. Krehir’in, Türkiye’nin üzerinde 5 puan bir fazlal söz konusu.  Bu, Krehir adna sevindirici bir rakam. KUR’un hizmetlerinin bilinir olmas  ve sahiplenilmesi adna eleman temininde KUR’a olan yöneliin Türkiye  ortalamas yüzde 61,8 iken Krehir açsndan yüzde 97,2 oldu. Bu da Krehir  adna Valiliin ve ilgili kurumlarn i birliinde kat ettii mesafenin  göstergesidir.”

Türkiye’de uygulanan istihdam teviklerinin Avrupa’nn ve dünyann  hiçbir ülkesiyle karlatrlamayacak kadar  fazla olduunu dile getiren  Uzunkaya, “Kadnlara, gençlere, engellilere, toplumun her kesimine, sektörel  anlamda ilave istihdam tevikinde farkndalmz söz konusu. Türkiye’de bu  teviklerden haberdar olma ve istifade etme oran yüzde 46,7. Krehir’de bu oran  yüzde 69,7 oldu. Bütün bunlar çok daha fazla çalnca çok daha güzel neticeler  alacamzn ifadesidir.” diye konutu.

Krehir Valisi brahim Akn da il genelinde istihdamn artrlmasna  yönelik önemli çalmalar yürütüldüünü söyledi.

Akn, “Sayn Cumhurbakanmzn himayelerinde balatlan stihdam  Seferberlii ve ikinci 100 Günlük Eylem Plan kapsamnda düzenlenen etkinliklerde  ilimiz i adamlar, STK ve odalarn temsilcilerinin katlmyla ilimizin  istihdamnn artrlmasna yönelik ne tür tevikler var, bu teviklerden hangi  koullarda yararlanlaca konusunda KUR l Müdürlüümüzce gerekli  bilgilendirme çalmalar yapld.” dedi.

Toplantya, Krehir Belediye Bakan Selahattin Ekiciolu, Krehir  Çalma ve Kurumu Müdürü Metin Ülgen Kaya ve sivil toplum kurulularnn  temsilcileri katld.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir