Petroln varil fiyat 70,81 dolar

Please log in or register to like posts.
News


Dün 72,12 dolardan güne balayan ve gün içinde 73,05 dolara kadar çkan brent petrolün varil fiyat, bu sabah 70,83 dolardan açld. Brent petrolün  varili saat 09.39 itibaryla yüzde 0,02’lik azalla 70,81 dolardan ilem görmeye  balad. Ayn dakikalarda Bat Teksas türü (WTI) ham petrolün varili ise 60,68  dolardan alc buldu.

Uluslararas piyasalarda petrol fiyatlar, ABD’nin ran’a yönelik  yaptrmlarnda 8 ülkeye muafiyet tanmas ve ham petrol üretimini artrmasyla  aa yönlü eilimini sürdürüyor.

ran’n Petrol hraç Eden Ülkeler Örgütü (OPEC) Temsilcisi Hüseyin  Kazmpur Erdebili, Rusya ve Suudi Arabistan’n petrol üretimini artrdklarn ve  bu durumun petrol fiyatn varil bana 15 dolar azalttn belirtti.

Erdebili, petrolde arzn artmasnn fiyatlar düürdüünü ve bu durum  dier üreticilere zarar verdiini ifade ederek, Suudi Arabistan ve Rusya’nn  üretimini düürmesi gerektiini kaydetti.

Uzmanlar, piyasada artan petrol arz ve küresel ekonomiye yönelik  olumsuz beklentilerin, fiyatlarn aa yönlü hareketinde etkili olduunu  belirtiyor.

Brent petrolde, teknik olarak 70,79 ile 70,97 dolar aralnn direnç,  70,43 ile 70,61 dolar aralnn destek bölgesi olarak izlenebilecei ifade  ediliyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir