`Riskler u an itibaryla dengede seyrediyor`

Please log in or register to like posts.
News


ABD Merkez Bankas (Fed) Kansas City ubesi Bakan Esther George, ABD ekonomisinin iyi durumda olduunu belirterek, “Ekonomik görünüm politika faizinde muhtemelen kademeli ek artrmlar gerektirecek.” dedi.

Oklahoma eyaletinin Tulsa kentinde düzenlenen bir etkinlikte konuan George, ABD ekonomisinin neredeyse bütün göstergelere göre çok iyi performans gösterdiini ifade etti.

George, i gücü piyasasnda süregelen iyilemenin yllarca düük seyreden faiz oranlaryla mümkün olduunu vurgulad.

stihdamdaki sklamann enflasyonu gelecek bir iki ylda yukar iteceini düünen George, Fed’in kademeli faiz artrmlarn desteklediini belirterek, “Ekonomik görünüm politika faizinde muhtemelen kademeli ek artrmlar gerektirecek.” deerlendirmesini yapt.

Kansas City Fed Bakan George, ülkedeki mali genileme ile yüksek güven ortamnn büyüme için yukar yönlü, ticaret endieleri ve yükselen piyasa ekonomilerinin ise aa yönlü risk oluturduunu anlatrken, risklerin u an itibaryla dengede seyrettiini dile getirdi.

Fed’in para politikasn belirleyen Federal Açk Piyasa Komitesinde (FOMC) gelecek yl oy hakkna sahip olacak George, faiz artrmlarnn hznn ve süresinin ise önceden belirlenemeyeceini kaydetti.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir