Sıcak Yaz Günlerinde Nasıl Makyaj Yapılmalı?

Please log in or register to like posts.
NewsYüksek sıcakların cildimize ne kadar zarar verici etkileri olduğunu her birimiz artık çok iyi biliyoruz. Son günlerde yaşadığımız aşırı sıcaklar ise insanı iyice bunaltıyor… Fiziksel olarak dayanamadığımız bu aşırı sıcaklarda, pek tabii ki makyaj da dayanmıyor. Bu durumda ne yapılmalı? Bu aşırı sıcaklarda dayanıklı makyajın sırrını açıklıyoruz. Not alın!

Cildinizi temizleyin.

Mevsim ne olursa olsun, her koşulda cilt temizliği önemlidir. Özellikle de yazın günde içersinde en az iki defa yüzünüzü temizlemelisiniz. Yumuşak içerikli bir cilt temizleyicisi ile sabah ve akşam olmak üzere iki defa yüzünüzü temizleyebilirsiniz.

Fondotenleri kaldırın.

Yaz aylarında fondoten yerine BB krem veya CC krem gibi ürünler kullanılması daha uygun olacaktır. İlk olarak cildinize uygun bir makyaj bazı uygulayın ve ardından yine cilt yapınıza uygun bir bb krem sürün. Devamında kapatıcı ile göz altlarınızı aydınlatın ve pudranız ile sabitleyebilirsiniz.

Suya dayanıklı ürünler kullanın.

Makyaj yaparak sıcak havada dışarı çıktığımızda bir süre sonra göz makyajında başlayarak tüm makyajımızın akmaya başladığını ve feci bir görünüm olduğunu fark ederiz. Bu görünüme maruz kalmamak için ”waterproof” dediğimiz, suya ve neme dayanıklı ürünler kullanmak daha doğru olacaktır. Su ve neme dayanıklı bir maskara aşırı sıcak havalarda adeta hayat kurtarıcınız olabilir.

Ruj yerine lip balm uygulayın.

İçinde bulunduğumuz bu sıcak günlerde ruj yerine lip balm gibi nemlendirici dudak ürünlerini tercih ettiğinizde hem dudaklarınızı renklendirmiş hem de korumuş olursunuz. Bu ürünleri kullanmak sıcak günler için doğru seçim olacaktır.

www.mecrea.com

 

Biz Mecrea ‘yız!

Güçlü Kadınların, cesur ve yenilikçi tasarımları bulabileceği; dünya modası ve gerçek hayattan esinlenen online bir moda markasıyız. Moda aşkımız, yeniliklere duyduğumuz heyecan ve fark yaratma arzumuz ile 2012 yılından beri her gün kendi tasarladığımız ve sevgiyle ürettiğimiz ürünlerimizi modayı yakından takip eden takipçilerimize ulaştırma hevesiyle güne başlıyoruz.Kadın olmak nedir biliyoruz ve asla azıyla yetinmiyoruz; her gün dünya modası, son trendler, ünlülerin tercihleri, sosyal medya ve sokak modasında öne çıkan akımları birleştiriyoruz ve yepyeni tasarımlar yaratıyoruz. Sadece Moda değiliz, Hızlı Moda’yız! Kendimiz tasarlıyor, Türkiye ‘de üretiyor ve hemen takipçilerimize sunuyoruz.Biz alışveriş yapmanın bir lüks değil, bir hak olduğunu düşünüyoruz; son trendleri en uygun fiyatla üretmeye çalışıyor direkt atölyeden takipçilerimize sunuyoruz. Hızlıyız, çünkü beğendiğin tasarımı hemen kombinlemek ve kullanmak istediğini biliyoruz!

Modaya Aşığız, “Benim İçin Tasarlanmış” demeniz için işimizi Mecrea tarzıyla yapıyoruz

MeCrea markası Mecra Elektronik Ticaret Limited Şirketi’nin tescilli markasıdır.
Hürriyet Mahallesi Taşocağı Caddesi. No:20 Kat:5 Çağlayan Kağıthane / İstanbul
Çağrı Merkezi: 0850 811 30 45Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir