Trump: Powell’ı Kovmayacağım – ParaAnaliz

Please log in or register to like posts.
News


Beyaz Saray’da kafalar FED ve politikaları ile ilgili oldukça karışık. Hisse senedi piyasalarındaki sert düşüşü Trump FED’in ‘agresif’ politikalarına bağlarken […]

Beyaz Saray’da kafalar FED ve politikaları ile ilgili oldukça karışık. Hisse senedi piyasalarındaki sert düşüşü Trump FED’in ‘agresif’ politikalarına bağlarken FOMC Üyeleri piyasa gereklerini yaptıklarını savunarak FED’e müdahalenin doğru olmadığı yönünde değerlendirmede bulundular. Beyaz Saray Ekonomi Konseyi Direktörü Larry Kudlow ise Trump’ın aslında ne demek istediğini açıklamaya çalıştı.

ABD Başkanı Donald Trump, Fed Başkanı Jerome Powell hakkında, “Onu kovmayacağım” yorumunu yaptı. Trump, ABD piyasalarında Çarşamba günü meydana gelen düşüşe yönelik ise “Bu düzeltmelere Fed sebep oldu. Fazlasıyla agresifler ve hata yapıyorlar. Ve bu hataların sonucu olarak yüksek oranlı faizler ödemek zorunda kalıyorum yorumunu yaparken “Dolar güçlü, bu durum ihracat açısından iyi değil” dedi. Trump, ayrıca Fed Başkanlığına atadığı Jerome Powell’ı çok “katı” olmakla itham ederken, bankanın faiz artırımlarına devam ederek hata yaptığını savundu.

İLGİLİ HABERTrump: Fed Kafayı YediTrump: Fed Kafayı Yedi

Kudlow: Trump, Fed’in Bağımsız Olduğu Gerçeğine Saygılı

Beyaz Saray Ekonomi Konseyi Direktörü Larry Kudlow, yaptığı açıklamada, “Trump, Fed’in bağımsız olduğu gerçeğine saygılı” dedi. Kudlow, “Fed bağımsız, Trump sadece fikrini söylüyor ve Fed’e politika dikte etmiyor” şeklinde konuştu.

Larry Kudlow, “Fed, ultra gevşek para poltikasından biraz daha normal bir şeye dönüyor. Bence hedefte Powell var. Ekonomik büyümenin enflasyona neden olması için bir sebep yok” yorumunu yaptı. Kudlow, Çarşamba gübü ABD piyasalarındaki düşüşle ilgili olarak ise “Bunlar boğa piyasasında normal durumlar, ekonomik değerler mükemmel. Eğer piyasalara güven veren güçlü bir ekonominiz varsa bu tür düzeltmeler gelir ve geçer” şeklinde konuştu.

Yorumlar

Son güncelleme: 21:2411 Ekim 2018Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir