Türkcell Genel Müdürü Kaan Terzioğlu Görevi Bırakıyor

Please log in or register to like posts.
News


Türkcell Genel Müdürü Kaan Terzioğlu Görevi Bırakıyor. Türkiye’nin ilk mobil operatörü ve bu alandaki tek Türkiye menşeli kuruluş olan Türkcell’in genel müdürü Terzioğlu göreve 25 mart 2015’te atanmış, resmen göreve 1 nisan 2015’te başlamıştı.

Türkcell’de yıllardır 2 büyük sermaye grubu arasında büyük bir mücadele yaşanıyor. Bu mücadele yüzünden şirket bir türlü gereken resmi toplantılarını yapıp hisse sahiplerine temettü bile dağıtamıyor. Ayrıca Sermaye Piyasası Kurulu da bu mücadeleye müdahale etmiş ve şirket yönetim kuruluna üç tane bağımsız yönetim kurulu üyesi atamıştı. Şirket hakkında haberler bunlarla da kalmamış, şirketin yönetim kuruluna Ziraat Bankası Genel Müdürü Hüseyin Aydın’ın atanmasından kısa süre sonra basına sızan haberlerde şirketteki üç sermaye grubundan biri ve şirketin kurucusu Çukurova Holding’in Ziraat Bankası’ndan aldığı 1,6 milyar dolarlık krediyi ödeyemeyeceği ve yapılandırmak istediği ifade edilmişti.

Sonuçta şirkette Çukurova ve daha doğrusu devletin ağırlığı artarken Rus LetterOne Investments (eski adıyla Alfa Grubu) ve Stockholm merkezli Telia Co. AB grubunun etkinliği azalıyor gibi görülüyor. Şirketteki yönetim kademesindeki değişikliklerin de tüm bu gelişmelerle ilgisi olduğu açık. Bakalım btün bunlardan sonra diğer iki rakip yabancı grup ne tür adımlar atacak?

İLGİLİ HABERÇukurova Holding, Ziraat’a 1,6 milyar $ Borcunu Yapılandırıyor mu?Çukurova Holding, Ziraat’a 1,6 milyar $ Borcunu Yapılandırıyor mu?

Yorumlar

Son güncelleme: 10:1115 Mart 2019Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir