Uber balatt yeni projesinin adn Trkiyeden ald

Please log in or register to like posts.
News


14.09.2018 13:27

Son gncelleme : 14.09.2018 13:32

Trkiye`de yasak ve taksicilerin protestolaryla kar karya kalan Uber, yeni bir proje balatt. Adna da “Marmaray” adn verdi.

Türkiye’de taksicilerle yaad gerilimler ve trafikte ald para cezalaryla gündemden neredeyse hiç dümeyen araç çarma uygulamas Uber, bu kez küresel bir projesine verdii ilginç isimle yine Türkiye’den dikkatleri üzerine çekti.

 

Akll telefon üzerinden yolcularla araçlar buluturan Uber uygulamas, açk kaynak kodlu yeni bir projesini hayat geçirdi. Habertürk’ün haberine göre 65 ülkede, 600’den fazla ehirde faaliyet yürüten irketin bu yeni projesine verdii isim “Marmaray” oldu.

 

MLYARLARCA YOLCULUU BALAYACAK

 

Dünya genelinde günde ortalama 15 milyon ve kurulduu 2009 ylndan bu yana ise toplam 4 milyardan fazla yolculuu tamamlayan Uber, bu saylara ek olarak 75 milyon kaytl yolcu ve 3 milyon sürücü ortana sahip. irketin 2017 yl sonu itibariyle toplam çalan says da 16 bini geçmi durumda.

 

Uygulamann küresel ölçekte ulat ve her an yaplan yolculuklarla sürekli artan veri trafiini ve farkl veri formatlarn ilemek için irket bünyesinde yüzlerce uzman çalyor. Açk kaynak kodlu Marmaray projesi de Uber’in yazlm biriminin, irketin ulat petabaytlarca veriyi ileyip, dahe verimli yönetebilmesi için hayat geçirilmi. 

 

‘SMN TÜRKYE’DEN ALDIK’

http://uzmanpara.milliyet.com.tr/

Uber’den yeni projeyle ilgili yaplan resmi duyuruda da projenin adnn  Asya’y Avrupa’ya balayan Marmaray projesinden ald da ifade ediliyor. 

 

Platformlar üzerinden kullanclar her an birbirine baladklar ifade edilen Uber’den Marmaray projesiyle ilgili yaplan açklamada “Marmaray ismi, Avrupa ve Asya’y birbirine balayan Türkiye’deki bir tünelden geliyor. Benzer ekilde, Uber’in Marmaray’n, müteri tercihine bal olarak herhangi bir kaynaktan herhangi bir kaynaa veri balayan bir boru hatt olarak tasarladk” denildi.

 

 
12:5995.997

Deiim :  1,67% |  1.578,18
Al :  95.320  
nceki Kapan :  94.419  


En Yksek
96.299

En Dk
95.320Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir